środa, 24 grudnia 2014

Czas liczony od zmroku

Choinki nie będzie, ale nastrój-wystrój jako taki małym wysiłkiem ( raczej: ostatnim) jako taki osiągnięty za pomocą bardzo prostych środków i sporej dawki kojących dźwięków z płyt. Nocą, gdy już wszyscy nasi juniory a zwłaszcza seniorzy, spali, a ja kończyłam kuchenne czary-mary (czyli coś z niczego) zapragnęłam blasku świec, i w tym blasku ujrzałam całkiem przyjemne wnętrze, takie w sam raz na uspokojenie, wyciszenie, ukołysanie do snu, zwłaszcza ostatnio tak deficytowego.
A od moich szkolnych dzieci dostałam takie słodkości:))) Pozazdrościłam koleżance w szkole pięknego kubeczka i zestawu zimowych herbatek, po czy w domu w pięknym czerwonym pudełeczku znalazłam taki oto komplecik:


Życzę wszystkim magicznych świątecznych wieczorów, choćby mroczno w waszych myślach było - niech sie rozjaśni w sercach, niech będzie lepiej, spokojniej, wolniej, ciszej.....


Lewkonia

8 komentarzy:

 1. No i widzisz:) Jest to kolejny dowód na to, że blask i radość musi być w sercu! Nawet jak myśli ciężkie i niewesołe, ta radość gdzieś w sercu jest! Wszystkiego co najlepsze na Święta i Nowy Rok kochana Lewkonio!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ano, jest i radość, a nawet śmiech beztroski, dzieciom swym to zawdzięczam, bo ich młodość i żywiołowość to taki balsam....

   Usuń
 2. Blasku i ciepła w Tobie takiego, jakie widnieje na tych zdjęciach życzę. Nawet słabe promyczki potrafią rozświetlić mrok - grunt to nie zaprzestać ich szukać, nawet gdy się nie chce i gdy sił brak.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będę sobie powtarzać te 3 słowa: nie przestać szukać.....To prawie to samo, co przemawia do mnie z szyldu na kuchennych drzwiach: never give up! Czasem zdałoby się banał , a staje się najlepszym zaklęciem.

   Usuń
 3. Mimo, że już są na półmetku, to życzę Ci Lewkonio Świąt pełnych miłości, nadziei i nigdy nie przemijającej wiary. Wewnętrznego spokoju i wytrwałości w walce z codziennymi trudnościami, aby nie tylko te świąteczne dni były przepełnione niezwykłą magią i szczęściem. Ściskam mocno.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko to mi się z pewnością przyda, więc oby się Twoje życzenia spełniły, piękne dzięki:)))

   Usuń
 4. Piękny wieszak! :) Ściskamy z M-ką :)

  OdpowiedzUsuń